Ako pripojiť zrkadlovku k ďalekohľadu

Cieľom tohto článku je popísať jednoduchý postup ako spojiť digitálnu zrkadlovku s ďalekohľadom. Toto prepojenie je vhodné pre väčšie monokulárne ďalekohľady 80mm a väčšie. Pre prepojenie s teleskopmi odporúčam tiež väčšie, pevnejšie zostavy s montážou EQ3 a vyššími radmi. Ideálne s goto montážou. Vďaka spojeniu ďalekohľadu so zrkadlovkou  môžete vytvárať krásne zábery aj vzdialených objektov. 

Ak by ste chceli pripojiť zrkadlovku na menší ďalekohľad,  celá zostava môže byť nestabilná a výsledok neuspokojivý. Pre menšie ďalekohľad odporúčam pri tvorbe fotodokumentáciu pripojiť mobilný telefón cez adaptér.

Na spojenie zrkadlovky potrebujeme:

1. Digitálnu zrkadlovku
2. T2 krúžok pre danú značku digitálnej zrkadlovky
3. Ďalekohľad, alebo iný optický prístroj, ktorý má T2 závit. Niektoré ďalekohľady alebo teleskopy nemajú T2 závit v základnom balení, ale zvyčajne je možné to vyriešiť zakúpením adaptéra s týmto závitom. Radi Vám poradíme a preveríme jednotlivé možnosti. V našom videu sme použili monokulárny ďalekohľad Dorr Rain Forest 22-67x100.

Spojenie je možné realizovať v týchto krokoch:

1. Pripevnenie ďalekohľadu k pevnému statívu. Je potrebné, aby celá zostava bola stabilná. 
2. T2 krúžok pripojíme na závit okuláru
3. Z digitálnej zrkadlovky odstránime objektív a pripevníme jednoduchým pohybom k ďalekohľadu s T2 krúžkom

A môžete začať fotografovať. Ďalším krokom môže byť úprava samotnej fotografie v rôznych programoch, ale to už je iný príbeh. Postup prepojenia si môžete pozrieť aj našom videu:V prípade otázok alebo pomoci s výberom nás neváhajte kontaktovať.

Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu