Obľúbený študentský mikroskop

Biologické mikroskopy

Patria medzi prvé s ktorým sa stretávame už na základnej škole na hodinách biológie a chémie. V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na obľúbený študentský mikroskop Omegon Microstar, článok sme doplnili o fotografie spravené s kamerou, ktorá je súčasťou bohatého príslušenstva.

Mikroskop Omegon Microstar je ideálny model mikroskopu pre základné a stredné školy, centrá voľného času. Môže poslúžiť ako výborný a zaujímavý darček pre žiaka aj študenta, začínajúcich a mierne pokročilých pozorovateľov mikrosveta. Tento mikroskop vám umožní spoznať mikrodetaily sveta botaniky i zoológie. Nechajte sa zlákať pozorovaním buniek, rastlín, mikroorganizmov, vlasu, peľu, častí živočíšnych tiel a dokonca aj ľudských buniek a tkanív, orgánov...

Na konci článku je možné si pozrieť jednotlivé fotografie pozorovaných preparátov s mikroskopom Omegon Microstar.


 Zloženie mikroskopu:

Ako u iných mikroskopov nasledovné: okulárová hlava, pracovný stolík s mikroposunom preparátu a osvetlenie.


 

Možnosti mikroskopu

Mikroskop ponúka široký rozsah zväčšenia 20-1280x, vďaka 2 širokouhlým okulárom WP5mm a WP16mm, a 3 objektívom 4mm, 10mm a 40mm a 2x barlow šošovke. Hlavicu mikroskopu je možné otáčať o 360 stupňov, čo robí pozorovanie pohodlnejším.


Pozorovanie preparátov aj mincí

Osvetlenie preparátu je možné zo spodu, zvrchu a kombináciou oboch. Mikroskop na osvetľovanie preparátov používa LED diódy s možnosťou regulácie intenzity svetla od 1 po 8. Súčasťou výbavy mikroskopu je farebný filter s 5 rôznymi farbami, ktorý robí pozorovanie ešte zaujímavejším.


Pripojenie na počítač cez USB

Mikroskop Omegon Microstar umožňuje pripojenie na počítač pomocou MicrOkuláru (640x480) a USB. Je potrebné si ho najprv nainštalovať a to pomocou inštalačného CD, ktorý je samozrejme súčasťou balenia. Kameru MicrOkuláru jednoducho vložíte namiesto okuláru do tubusu mikroskopu a zapojíte do USB portu počítaču a naživo sledujete preparáty na obrazovke vášho počítača. Následne si z pozorovaného preparátu ľahko urobíte fotky či video.

  


Súčasťou balenia:

Mikroskop, 2 okuláre, Barlow šošovka, MicrOkulár, sieťový adaptér, kazeta s piatimi hotovými preparátmi a sada na prípravu vlastných preparátov: prázdne sklíčka, pipeta, nožnice, pinzeta, mikrotóm, fľaštičky s droždím, morskou soľou. Všetko uvedené je zabalené v praktickej taške s možnosťou upevnenia na popruhy.1. Cibuľa epiderma, 20x zväčšenie

 


 

2. Kosť, 40x zväčšenie

 


 

3. Ľudská krv,  40x zväčšenie

 

 


 

4. Sosák komára, 40x zväčšenie

 


 

5. Vetva lipy,  40x zväčšenie

 


Tento mikroskop považujem za ideálny štart do objavovanie mikrosveta. Kvalitná optika v kombinácií s dolným aj horným osvetlením nám umožňuje pozorovať priehľadné aj nepriehľadné vzorky, či už sú to preparáty s krvou alebo pozorovanie mincí.  Vďaka kamere môžeme vytvoriť foto dokumentáciu pozorovaných vzoriek. Táto kombinácia vybavenia mikroskopu a jeho ceny radí tento mikroskop medzi najlepšie vo svojej triede na trhu

Pri výbere mikroskopu nás neváhajte kontaktovať, radi sa podelíme s Vami o naše skúsenosti, radi poradíme s výberom v našej širokej ponuke mikroskopov. Kontakty na nás nájdete tu.

Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu