Menu
dalekohlad

Parametre produktov

Mikroskop Levenhuk 850 B bino

Mikroskop Levenhuk 850 B binoMikroskop Levenhuk 850 B bino
Mikroskop Levenhuk 850 B bino
ML850BB2.jpg
ML850BB3.jpg
ML850BB4.jpg
ML850BB5.jpg
ML850BB6.jpg
Kód tovaru: 24611
Výrobca Levenhuk

Biologický binokulárny mikroskop Levenhuk 850 B bino je ideálny ku všeobecnému klinickému výskumu v laboratóriách ľubovoľnej lekárskej inštitúcie.
Cena s DPH626 €
Cena bez DPH522 €

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Biologický binokulárny mikroskop  Levenhuk 850 B bino je ideálny k biochemickému, patologicko - anatomickému, cytologickému, hematologickému, urologickému, dermatologickému, biologickému a všeobecne klinickému výskumu v laboratóriách ľubovoľnej lekárskej inštitúcie. Umožňuje skúmanie pomocou metódy jasného aj temného poľa. Je vybavený binokulárne otočnou hlavicou. Revolvingový nosič umožňuje použitie štyroch objektívov. Hlavica má sklon 30 stupňov a je otočná okolo svojej osi v rozsahu 360 stupňov. Mikroskop je vybavený klasickým Koehlerovým systémom osvetlenia s nastavením clony zorného poľa a apertúry. Zaostrovací mechanizmus je vybavený integrovanou makroskrutkou a mikrošróbom. Presnosť zaostrenia sa dosahuje vďaka vertikálnemu pohybu pracovného stolíka voči pevnému objektívu pomocou zaostrovacích skrutiek. Dvojsúradnicový pracovný stolík sa pohybuje v horizontálnom i vertikálnom smere. Rozmery pracovného stolíka sú 140x155 mm. Posun zaostrovacieho mechanizmu a pracovného stolíka je plynulý, nezasekáva sa a nekladie odpor. Pohyb je v krokoch po 25 mm pre hrubé ostrenie a 0,002 mm pre jemné ostrenie. Osvetľovací systém mikroskopu je vybavený halogénovou žiarovkou 6V/20W s plynulou reguláciou jasu.
Mikroskop je vybavený zabudovaným kondenzorom pre pozorovanie v tmavom poli, ktorý je v činnosti, ak je Abbeův kondenzor vysunutý do maximálnej výšky. Ak ho chcete aktivovať, otáčajte krúžkom regulácia osvetlenia proti smeru hodinových ručičiek, až kým nedosiahnete požadovaný výsledok. Po otočení v smere hodinových ručičiek sa vrátite do režimu jasného poľa. Metóda pozorovanie v tmavom poli v prechádzajúcom svetle sa používa na získanie obrazu transparentných objektov, ktoré sú pri použití metódy jasného pole neviditeľné. Táto metóda sa často využíva napríklad pri hemoskenovaní, unikátnej metóde vyšetrenia krvi.
O metóde pozorovanie v tmavom poli: Po opustení kondenzora nezmení hlavná časť svetelných lúčov pri prechode transparentným preparátom svoj smer, takže vytvárajú zväzok v tvare dutého kužeľa a nedosiahnu objektívu, (ktorý sa nachádza vo vnútri kužeľa).
Pozorovaný obraz sa v mikroskope vytvára pomocou iba malej časti lúčov, ktoré dovnútra kužeľa rozptýlili mikročiastočky preparátu a ktoré následne prešli objektívom. V dôsledku toho sa na temnom pozadí v zornom poli zobrazí jasný obraz tých prvkov štruktúry preparátu, ktorých index lomu sa líši od okolitého prostredia. U veľkých častíc sú viditeľné len svetlejšie hrany rozptyľujúce svetlo.

 


Technické parametre:


Zväčšenie: 40 - 2000x
Materiál optiky: sklo
Hlavica: binokulárna
Okuláre: párové , so širokým zorným poľom PLAN WF 10x , PLAN WF 20x
Revolverový nosič: 4 objektívy
Objektívy: 4x , 10x , 40x , 100x PLAN
Rozmery stolíku v mm: 140x155 , pohyblivý stolík
Kondenzor: Abbeův , 1,25 NA , špičková irisová clona a kondenzor pre pozorovanie v temnom zornom poli
Zaostrenie: jemné - 0.002 mm , hrubé - 25 mm
Osvetlenie: halogénová žiarovka 20W ( 220/110V )
Napájanie: AC 220V 50 Hz

Hmotnosť: 6 kg
Rozmery balenia ( d x š x v ): 26,0 x 41,0 x 32,0 cm
Záruka: 36 mesiacov

Mikroskopy
Binokulárne mikroskopy

Posledné zobrazené produkty

Mikroskop Levenhuk 850 B bino


Mikroskop Levenhuk 850 B bino

Biologický binokulárny mikroskop Levenhuk 850 B bino je ideálny ku všeobecnému klinickému výskumu v laboratóriách ľubovoľnej ...


Cena s DPH626 €
Cena bez DPH522 €

3-8 dni