Menu
dalekohlad

Parametre produktov

Test nočných videní Bestguarder

Nočné videnie sa čím ďalej, tým viac stáva nenahraditeľným doplnkom vybavenia poľovníkov aj u nás, na Slovensku.

Ja sám používam nočné videnie už niekoľko rokov. Rukami mi prešli okrem termovízií aj modely nočných videní od analógových prístrojov generácie 1 až zosilňovača zvyškového svetla, aj digitálne na princípe kamery s CMOS čipom.

Recenzia Shilba Target Pro 30, 8-32x56

V tejto recenzii Vám prinášame popis športového puškohľadu prémiovej rady značky Shilba.

 

Vyberáme prvý teleskop

Človek vždy dvíhal hlavu ku hviezdam a snažil sa porozumieť svetu okolo nás. Je to niečo cez 400 rokov od chvíle, keď sa svet dozvedel o významnom objave astronomického ďalekohľadu.

Ako si vybrať ďalekohľad

Výber vhodného ďalekohľadu nie je žiadna veda. Úlohou tohto článku nie je ohurovať odbornými výrazmi , technickými špecifikácia a normami, ale poradiť Vám,  aby ďalekohľad, ktorý si kúpite Vám robil radosť, aby ste mohli dlho a spoľahlivo používať, zároveň aby Vám kúpa nového ďalekohľadu nespôsobila prievan v peňaženke.

Systém pre nočné videnie

Systém pre nočné videnie pracuje na princípe zvyškového svetla od hviezd a mesiaca. Zväzok fotónov prechádza fotonásobičom, ktorý ich premení na elektróny. Tie sa potom elektrochemickým procesom znásobía, usmernia cez fosforovú obrazovku a premenia sa na viditeľné svetlo, ktoré je potom viditeľné v hľadáčiku.

Puškohľad pre športovú streľbu

Pre presnú streľbu na väčšie vzdialenosti je vhodný puškohľad nutnou záležitosťou. Preto mu treba venovať pozornosť pri kúpe. V hre je množstvo parametrov puškohľadu a samozrejme druh športovej disciplíny, typ zbrane a požiadavky strelca. Účel použitia je veľmi dôležitý, nakoľko to má vplyv na výber vhodného modelu.

Rozdelenie mikroskopov

Vo všeobecnosti možno mikroskopy rozdeliť z viacerých pohľadov. Všeobecné rozdelenie pozostáva z dvoch kategórií mikroskopov, a to biologických a stereoskopických. Podľa typu okulárovej hlavice ich možno rozdeliť na monokulárne, binokulárne, trinokulárne či digitálne mikroskopy. Z hľadiska využitia ich možno definovať ako detské, študentské či laboratórne. V článku sa podrobnejšie budeme venovať kategóriám mikroskopov, ktoré nájdete v našej ponuke.

Čo reálne budeme vidieť cez teleskop

Astronomický ďalekohľad je základným a takmer nevyhnutným nástrojom akéhokoľvek astronóma – či už amatéra alebo profesionála. Keď Galileo Galilei okolo roku 1609 namieril svoj (v tej dobe nie príliš dokonalý) šošovkový ďalekohľad na nočnú oblohu, uvidel dovtedy nepoznaný nový svet. Od toho momentu sa ďalekohľady vylepšovali a vyvíjali sa nové a dokonalejšie optické konštrukcie.

Test Puškohľadu Shilba Gold Medal 3-12x56

Recenzia puškohľadu Shilba Gold Medal 3-12x56 IR4. Pár slov k tomuto vydarenému puškohľadu, ktorý s obľubou používajú strelci.

Nočná obloha na jar cez teleskop

Chladné zimné noci sa pomaly končia a nastupuje jar – cez deň jedno z najkrajších ročných období. Nočné pozorovania sú omnoho príjemnejšie, lebo teploty nedosahujú až také nízke úrovne. Aj keď sa postupne predlžuje deň, noci sú ešte dostatočné dlhé. Poďme sa pozrieť, čo nájdeme v tomto období na nočnej oblohe .