Menu
dalekohlad

Parametre produktov

Teleskop Omegon 80/400 AZ3

Teleskop Omegon 80/400 AZ3Teleskop Omegon 80/400 AZ3
Teleskop Omegon 80/400 AZ3
TO80400AZ32.jpg
TO80400AZ33.jpg
Kód tovaru: 33134
Výrobca Omegon

Teleskop je kompaktný, cestovný, ľahký kometárny ďalekohľad. Môžete pozorovať po zotmení tak vesmírnu oblohu ako zasa cez deň prírodu.
Cena s DPH229 €
Cena bez DPH191 €

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Tento ďalekohľad je kompaktný cestovný a kometárny ďalekohľad. Keď sa pozriete na oblohu, môžete žasnúť nad astronomickou výstavou. Tento teleskop je optimálnym spoločníkom pre pozorovanie nebeského divadla. Tento ďalekohľad je tak ľahký, a tak kompaktný, že ho môžete jednoducho zdvihnúť a odniesť mimo. Poskytuje tiež veľmi široké zorné pole s jeho 80mm otvorom a 400 mm ohniskovou vzdialenosťou. Pomalé - pohyby na AZ - 3 držiaku vám umožnia ľahko automaticky nájsť a pozorovať kométy.
Či už ide o astronomické alebo pozemné pozorovanie - tento teleskop vám umožní robiť oboje. Tento typ ďalekohľadu sa stal známym ako " bohaté pole " ďalekohľad alebo " hľadač komét ". Zorné pole je veľmi veľké. Hľadači komét ocenia ďalekohľad s krátkou ohniskovou vzdialenosťou. Skvelý pre "vesmírne prechádzky " - samozrejme tiež poskytuje nádherný výhľad na slávnu Galaxia v Androméde a mnoho otvorených hviezdokop. Ak ste pozorovateľom prírody, potom môžete tiež použiť tento ďalekohľad pre pozorovanie jeleňov v blízkosti okraja lesa, pozorovanie strmých útesov s kamzíkmi v horách, alebo vzdialenú loď na jazere. A keď sa zotmie, potom sa môžete ponoriť znova do vesmíru.
Azimutálna montáž s pomalou kontrolou pohybu na dvoch osiach vám umožní sledovať akýkoľvek objekt, či už na nočnej oblohe, alebo na zemi. Objekt nájdete v zornom poli, a potom použite pomalé ovládanie sledovania pohybu objektu v požadovanom smere. Takže montáž AZ 3 vám umožní ľahko sledovať objekty - dokonca aj pri vysokých zväčšeniach. To znamená, že máte možnosť užiť si sledovanie viac, pretože sledovanie je úplne intuitívne.
Veľká centrálna skrutka umožňuje rozhodnúť, či si prajete sledovať horizontálne ( napr. pri pozemnom pozorovaní ), alebo sledovať vertikálne, smerom nahor na oblohu. To vám umožní dosiahnuť akékoľvek miesto, ktoré chcete sledovať. Montážou môžete pohybovať v ľubovoľnom smere, ak potrebujete všestranné zobrazenie. AZ - 3 držiak je plne otočný o 360 °.

 

Technické parametre:

Priemer objektívu ( mm ): 80
Ohnisková vzdialenosť ( mm ): 400
Maximálne užitočné zväčšenie: 160

Pripojenie na okulár: 1,25 "
Typ výroby: AZ - 3
Montáž: azimutálna
Materiál: hliník
Dodávané príslušenstvo: 1.25 '' okuláre, Super 20 mm , Super 10mm, Hľadáčik LED - Finder,
Oblasť použitia:
Mesiac a planéty: áno
Príroda pozorovanie: áno
Slnko: neodporúča ( iba s vhodným slnečným filtrom )
Začiatočníci: áno
Záruka: 24 mesiacov


Názor experta

vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac a niekoľko dvojhviezdy)

Klady
  • ľahký dobre prenosný teleskop
  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania jasnejších objektov
  • vhodné aj na pozorovanie pozemných cieľov
  • dobrá azimutálna montáž
Zápory
  • malý priemer objektívu
  • dosť krátka ohnisková vzdialenosť objektívu pre astronómiu
 
 
Teleskopy
Montáž AZ
šošovkové (refraktory)
70-90mm

Posledné zobrazené produkty

Teleskop Omegon 80/400 AZ3


Teleskop Omegon 80/400 AZ3

Teleskop je kompaktný, cestovný, ľahký kometárny ďalekohľad. Môžete pozorovať po zotmení tak vesmírnu oblohu ako zasa cez deň ...


Cena s DPH229 €
Cena bez DPH191 €

3-8 dni