Menu
dalekohlad

Parametre produktov

Teleskop Bresser Pluto 114/500 EQ

Teleskop Bresser Pluto 114/500 EQTeleskop Bresser Pluto 114/500 EQ
Kód tovaru: 4614500
Výrobca Bresser

Zrkadlový ďalekohľad typu Newton na rovníkovej montáži vhodný pre začínajúcich astronómov, priemer zrkadla 114mm, ohnisková vzdialenosť 500mm, 3 okuláre, mesačný filter
Cena s DPH279 €
Cena bez DPH232 €

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Bresser Pluto 114/500 je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton s guľovým zrkadlom na rovníkovej montáži, ideálny pre začiatočníkov. Teleskop disponuje veľkou sveteľnosťou (f/5), vďaka ktorej je vhodný najmä na širokouhlé pozorovanie plošných objektov pri menšom zväčšení (hmloviny, galaxie, hviezdokopy, apod.). Pri použití 3x Barlow šošovky, ktorá je súčasťou dodávky je tiež možné pozorovať Mesiac, planéty alebo aj jasnejšie objekty pri väčšom priblížení.
Teleskop Pluto je vybavený okulármi typu Kellner K-25mm, K-9mm, K-4mm poskytujúce zväčšenie 20x, 56x, 125x. Okulárový výťah má priemer 31,7mm (1,25in). LED hľadáčik s červeným bodom je skvelý pre rýchle a jednoduché vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. Súčasťou dodávky je aj Barlow šošovka, ktorá 3-násobne zväčší výsledné zväčšenie. K teleskopu sa dodáva obraz prevracajúca šošovka, ktorá umožní pozorovanie pozemských cieľov. Mesačný filter dodávaný spolu s teleskopom dokáže odfiltrovať niektoré vlnové dĺžky svetla odrážajúceho sa od povrchu Mesiaca a zvýšiť tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu. Rovníková montáž EQ-SKY s presnými prevodmi a jemnými posuvmi v oboch osiach je možné veľmi dobre využiť pri sledovaní objektov pri ich zdánlivom pohybe po nočnej oblohe spôsobenej rotáciou Zeme. Najmä pri pozorovaní s veľkým zväčšením sa objekty pomerne rýchlo dostávajú mimo zorného poľa. Avšak vďaka správne nastavenej rovníkovej montáži, ktorej os je rovnobežná s osou Zeme, stačí na udržiavanie tohto objektu v zornom poli okuláru otáčať montážou len v jednom smere. K montáži typu EQ-SKY je možné dokúpiť motorček, ktorý bude pohybovať montážou bez nutnosti užívateľského zásahu. Pevný oceľový statív s pochromovaným povrchom je veľmi stabilný, disponuje aj odkladacou plochou pre príslušenstvo (okuláre, mapy, apod.). V balení sa nachádza: tubus s optikou, 3 okuláre, mesačný filter, oceľový statív, montáž EQ-SKY, Barlow šošovka, obraz prevracajúca šošovka, LED hľadáčik, planetárny astro freeware. Je možné dokúpiť voliteľný elektronický okulár s farebným snímačom, ktorý prenesie pozorovaný obraz v teleskope na obrazovku počítača. V balení s elektronickým okulárom je aj softvér pre zachytenie fotosnímkov a krátkych videosekvencií a tiež ich úpravu.
 

Technické parametre:

 
Priemer objektívu: 114mm
Sveteľnosť: f/5
Ohnisková vzdialenosť: 500mm
Využiteľné zväčšenie: 228x
Zväčšenie: 20x-375x
Okuláre: K-4mm, K-9mm, K-25mm (Kellner)
Hľadáčik: LED zámerný (červený bod)
Hmotnosť: 8,65 kg
Záruka: 24 mesiacov
 
Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
    Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Montáž EQ
zrkadlové (refraktory)
114-129mm

Posledné zobrazené produkty

Teleskop Bresser Pluto 114/500 EQ


Teleskop Bresser Pluto 114/500 EQ

Zrkadlový ďalekohľad typu Newton na rovníkovej montáži vhodný pre začínajúcich astronómov, priemer zrkadla 114mm, ohnisková ...


Cena s DPH279 €
Cena bez DPH232 €

3-8 dni