Teleskop SkyWatcher Newton EXPLORER 200/1000 EQ5 GoTo s dvojrýchlostným zaostrovaním 1:10
SkyWatcher Explorer-200PDS (200/1000) Newtonovský reflektor OTA s dvojrýchlostným zaostrovaním (1:10) na držiaku EQ5 goto s hľadáčikom 9x50, okulár 28 mm APEX celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Za 3-8 dní u Vás |
| UPS Kuriérska preprava: | Za 3-8 dní u Vás |
| Slovenská pošta: | Za 3-8 dní u Vás |
Popis výrobku
Reflektor SkyWatcher Explorer 200PDS Newton môže byť pre amatérskeho astronóma teleskopom na celý život. Tubus má dĺžku len 1 meter a váži menej ako 10 kg a je to veľmi všestranný ďalekohľad. Vizuálne možno vidieť hviezdy až do 14. magnitúdy a detaily možno pozorovať v galaxiách a hmlovinách. Vynikajúci aj na pozorovanie Mesiaca a planét a možno ho použiť aj na pozorovanie dvojhviezd.
Môže byť použitý na astrofotografiu vďaka 2" dvojrýchlostnému Crayford zaostrovaču . Rýchla optika F/5 je užitočná aj pre deepsky fotografovanie, zatiaľ čo ohnisková vzdialenosť 1000 mm zobrazuje detaily v galaxiách a hmlovinách. 2" zaostrovač môže prijať ďalšie príslušenstvo ( ako korektor kómy).
Zrkadlá možno rýchlo a jednoducho nastaviť bez akéhokoľvek náradia (odporúča sa kolimačný laser alebo kolimačný okulár).
Dodávané príslušenstvo (pri kúpe teleskopu spolu s montážou):
- 2" dvojrýchlostný Crayford zaostrovač (1:10 mikrofocuser)
- 9x50 achromatický hľadáčik s pružinou
- 28 mm Apex okulár
Ďalšie okuláre, spolu s adekvátnym mesačným filtrom, možno použiť na pokrytie celého rozsahu zväčšenia a pozorovania. Zároveň pre nadšencov pozorovania Slnka je možné pripevniť na teleskop slnečný filter.
Na zabezpečenie napájania odporúčame dokúpiť stabilizovaný zdroj alebo powerbanku.
S výberom príslušenstva vám radi poradíme.
Pre verziu GoTo vrelo odporúčame Wi-Fi jednotku Skywatcher (SynScanWifi) , pomocou ktorej môžete svoj teleskop ovládať cez smartfón alebo tablet. Stačí zapojiť Wi-Fi jednotku do slotu ručného ovládača a stiahnuť si bezplatnú aplikáciu (Android alebo iOS) – je pripravená na použitie.
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Pre začiatočníkov | Pre pokročilých |
|---|---|
| Konštrukcia: | Zrkadlové |
| Priemer objektívu: | 200 mm |
| Typ montáže: | Paralaktická (equatoriálna) GoTO montáž (EQGT) |
| Ohnisková vzdialenosť: | 1000 |
| Okuláre: | Apex, 28 mm |
| Hladáčik: | 9 x 50 |
| Limitná magnitúda: | do 14 |
| Svetlosť: | f=5 |
| Okulárový výťah: | Hrebeňový 2" (s redukciou na 1.25") |
| Hmotnosť: | 10.00 kg |
| Záruka: | 36 mesiacov |
Odporúčané príslušenstvo
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
