Teleskop Sky-Watcher MIRA 200/1000 EQ5

Skladom Top

Zrkadlový ďalekohľad Sky-Watcher MIRA 200/1000 na paralaktickej montáži EQ5 - priemer objektívu 200mm, ohnisková vzdialenosť 1000mm, sveteľnosť f/5. Šikovný ďalekohľad pre vážnejších záujemcov o astronómiu. celý popis

Kód produktu: SWN2001eq5
Výrobca: Sky-Watcher
827 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: zajtra u Vás
Slovenská pošta: Pondelok 22.7. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Teleskop Sky-Watcher 200/1000 EQ5 je určený pre všetkých, ktorý to s astronómiou myslia vážnejšie. Je to model, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie pre svoje široké možnosti pozorovania a fotografovania nočnej oblohy.

Sky-Watcher 200/1000 EQ5 je zrkadlový teleskop s 200mm primárny zrkadlom, ktoré poskytuje dostatočnú svetelnosť aj na pozorovanie deep-sky objektov. Pozorovanie detailov na Mesiaci, detailné pozorovanie planét môžete považovať za samozrejmosť u tohto modelu. Ohnisko 1000mm je tiež ideál ako kompromis pre zväčšenie a zároveň svetelnosť teleskopu.
 
V balení máme prichystaný hľadáčik veľkých rozmerov 9x50, barlow šošovku s predlžujúcim faktorom 2x a 2 okuláre f=25mm (40x) a f=10mm (100x). Silnou stránkou tohto teleskopu je závit T2, pomocou ktorého môžeme pripojiť zrkadlový fotoaparát cez T2 krúžok príslušnej značky. Kovový 2" okulárový výťah Crayford umožňuje jemné a presné zaostrenie. Je možné zakúpiť aj dvojrýchlostný okulárový výťah, ktorý je ešte jemnejší.
 
Prečo montáž EQ
  • Originálna astronomická montáž
  • Možnosť presného nastavenia  RA, DE, polárky s polárnym hľadáčikom
  • Možnosť doplnenia o motorický pohon alebo GoTo systém
 
Montáž EQ5
Montáž EQ5 môžeme nazvať ako rozumný začiatok pre serióznejšiu astronómiu. Je obľúbená pre svoju stabilitu, presnosť, prijateľnú cenu a veľké možnosti jej rozširovania.
Táto montáž je ideálna pre použitie na 200mm zrkadlových ďalekohľadoch, hlava montáže je veľmi robustná, nožičky majú 4,5 cm hrubé oceľové nohy. Osi montáže sú uložené v guľôčkových ložiskách, v balení sú 2ks 5kg protizávaží.
Montáž EQ5 je možné v budúcnosti doplniť o polárny hľadáčik, ktorý Vám uľahčí nasmerovanie na pól. Je možné dokúpiť motorové pohony a samozrejme aj plnohodnotný GoTo systém navádzania, vďaka ktorému sa stane pozorovanie maximálne komfortné.

 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre pokročilých
Konštrukcia: Zrkadlové
Priemer objektívu: 203 mm
Typ montáže: Paralaktická (equatoriálna) montáž (EQ)
Ohnisková vzdialenosť: 1000 mm
Okuláre: okulár 1.25" F=25mm, okulár 1.25" F=10mm
Barlow šošovka: barlow 2x
Hladáčik: 9x50
Svetlosť: f/5
Záruka: 60 mesiacov

Hodnotenie

  • vďaka zrkadlovému objektívu neexistuje farebná chyba objektívu
  • vhodný na kratší transport
  • príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Ďalekohľad je vhodný pre pokročilejšieho astronóma alebo pre záujemcu, kde je predpoklad vážnejšieho a dlhodobejšieho záujmu.

 

Podobné produkty

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu