Teleskop SkyWatcher Explorer Newton-300/1500 s montážou AZ-EQ6GT
SkyWatcher Explorer-300PDS (300/1500) Newtonovský reflektor OTA s dvojúčelovou montážou AZ-EQ6GT Go-To/Tracking v režime Alt-Azimuth (AZ) aj Equatorial (EQ) s hľadáčikom 9x50, okulárom 28 mm APEX. celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Za 3-8 dní u Vás |
| UPS Kuriérska preprava: | Za 3-8 dní u Vás |
| Slovenská pošta: | Za 3-8 dní u Vás |
Popis výrobku
Teleskop SkyWatcher Explorer 300PDS Newtonian (305/1500 mm) je najväčším ďalekohľadom dostupným na rovníkovej montáži od SkyWatcher. Poskytnutý obraz je rozhodne jasnejší a detailnejší ako v 250 mm modeli, a to vďaka o 44 % väčšej ploche otvoru. Väčšina galaxií ukazuje veľa detailov, keď sa pozoruje spod tmavej oblohy. Dokáže zobraziť úchvatné detaily aj na planétach a Mesiaci, či dokonca na najväčšom joviánskom mesiaci Ganymede. Súčasťou je 28 mm okulár APEX (53-násobné zväčšenie) s achromatickým pružinovým zameriavačom 9x50.
Dodávaná montáž AZ-EQ6GT je dvojúčelová, plne funkčná počítačom riadená vysokovýkonná astronomická montáž Go-To/Tracking v režime Alt-Azimuth (AZ) aj Equatorial (EQ). Je to vylepšená verzia robustneja presnej montáže EQ6 PRO. Ideálne pre seriózneho vizuálneho pozorovateľa a astrofotografa.
Dodáva sa so ovládačom Synscan s duálnym firmvérom AZ/EQ. Dokáže automaticky nájsť a sledovať viac ako 42 900 nebeských objektov zo svojej databázy. V režime EQ je AZ-EQ6GT navrhnutý buď na vizuálne použitie, alebo na presné astro-zobrazovanie. V režime AZ je primárne určený na vizuálne použitie a v tomto režime možno paralelne namontovať dva teleskopy (súčasťou balenia je len jeden tubus).
Skvelou vlastnosťou AZ-EQ6GT je patentovaná technológia duálneho kódovania. To umožňuje, aby sa teleskop pohyboval manuálne v ktorejkoľvek osi bez toho, aby montáž stratila informácie o polohe. To dáva užívateľovi obrovskú slobodu, pohodlie a flexibilitu počas pozorovacích sedení.
Montáž vybavená novým systémom pohonu, čo znamená, že sledovanie je plynulejšie a má oveľa menšiu vôľu ako mal predchádzajúci model. Ideálne pre serióznych astrofotografov !
Držiak poskytuje množstvo ďalších užitočných funkcií, napríklad „prehliadka so sprievodcom“ pomáha nájsť a pozorovať všetky aktuálne viditeľné zaujímavé objekty. Ručný ovládač tiež pomáha vykonávať polárne zarovnanie, možno ho použiť aj na kontrolu napájacieho napätia a teploty.
Pri astrofotografii veľmi pomáha kompenzácia vôle a nastaviteľná rýchlosť autoguidingu a tiež funkcionalita PEC (Periodic Error Correction).
Firmvér ručného ovládača je možné aktualizovať z internetu. Napájanie 12V DC.
Databáza ručného ovládača Synscan : viac ako 42 900 nebeských objektov
Rýchlosť sledovania : hviezdne, slnečné a lunárne rýchlosti
Režim sledovania : EQ alebo AZ, dvojosové alebo jednoosové
Ovládanie PEC v režime EQ

Technické parametre
| Spôsob využitia: | Pre pokročilých |
|---|---|
| Konštrukcia: | Zrkadlové |
| Priemer objektívu: | 300 mm |
| Typ montáže: | Azimutálna GoTo montáž (AZGT) | Paralaktická (equatoriálna) GoTO montáž (EQGT) |
| Ohnisková vzdialenosť: | 1500 |
| Okuláre: | 28 mm APEX okulár |
| Hladáčik: | 9 x 50 |
| Svetlosť: | f/5 |
| Rozsah zväčšenia: | 40-450 x |
| Okulárový výťah: | 2" |
| Hmotnosť: | 37.00 kg |
| Záruka: | 36 mesiacov |
Odporúčané príslušenstvo
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
