Teleskop Sky-Watcher Dobson 8

Skladom Top

Ďalekohľad typu Newton na Dobson montáži, zrkadlo 203mm, ohnisko 1200mm, hľadáčik 9x50m, okuláre Super Plossl 25 a 10mm, vhodný na Deep-sky objekty. celý popis

Kód produktu: SWD200py
Výrobca: Sky-Watcher
467 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Utorok 21.5. u Vás
Slovenská pošta: Streda 22.5. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ak hľadáte teleskop s najlepším pomerom cena/výkon, tak jednoznačne najlepšou voľbou pre Vás je teleskop na montáži Dobson. Teleskopy Sky-Watcher Dobson 6", 8", 10", 12" a 14" sa vďaka svojej jednoduchej montáži, ľahkému používania a vynikajúcej svetelnosti stali jedny z najlepších modelov na trhu. Sú rozdielne iba vo veľkosti zrkadla - od 153mm (6") po 350mm (14") a mohutnosti montáže, ktorá je závislá od veľkosti zrkadla.

 
Teleskop SkyWatcher Dobson 8" 200/1200 je osadený 203mm zrkadlom a tubus má 1200mm dlhé ohnisko. Tieto parametre umožnia pozorovať s týmto teleskopom detaily mesiaca a detaily jednotlivých planét. Hviezdokopy s ním rozlíšite na jednotlivé hviezdy, samozrejmosťou je pozorovanie galaxií. Množstvo hmlovín uvidíte s tvarom takmer takým ako to poznáte z fotografií. V balení je hľadáčik 9x50, a 2 okuláre Bárium 25mm (48x) a 10mm (120x).
 
Prečo montáž Dobson

  • ľahké ovládanie a používanie
  • nízka cena a vynikajúca stabilita

Azimutálna montáž typu Dobson má vynikajúcu stabilitu, ľahké ovládanie s možnosťou nastaviť ďalekohľad na akýkoľvek objekt v priebehu niekoľkých sekúnd. Teleskop na Dobson montáži je veľmi ľahko rozoberateľný bez skrutkovania a zložitej demontáže. Jedným pohybom rozložíme celý teleskop na 2 kusy, na montáž a tubus. Vďaka tomuto je takýto teleskop aj ľahko prenosný, či už v rukách alebo v kufri auta. Teleskopy na montáži Dobson sú vďaka ľahkej a lacnej výrobe montáže najlepšou možnosťou z pohľadu cena/výkon. Sú vhodné hlavne na pozorovanie, nie až tak na fotografovanie.

Pozrite si aj naše video ako sa tento teleskop skladá a používa v praxi:

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov | Pre pokročilých
Konštrukcia: Zrkadlové | Dobson
Priemer objektívu: 203 mm
Cena: 0
Typ montáže: Montáž Dobson
Ohnisková vzdialenosť: 1200 mm
Okuláre: Super Plossl 1.25" F=25mm, Super 1.25" F=10mm
Hladáčik: 9x50
Svetlosť: f/6
Hmotnosť: 0.00 kg
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • dostatočný priemer zrkadla pre väčšinu deep-sky objektov
  • na kratšie vzdialenosti dobre prenosný
  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania
  • dobrý pomer cena/výkon
  • príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte
  • vyžaduje trocha praxe pri používaní Dobson montáže - prvotná "neohrabanosť" určite vyprchá po 5-6 nočných pozorovaniach

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Ďalekohľad vhodný pre začínajúceho ako aj pokročilejšieho astronóma. Teleskopy na montáži Dobson sú vhodné predovšetkým pre vizuálne pozorovanie. Za málo peňazí veľa muziky. Nezabudnite si doplniť k ďalekohľadu stoličku a teplú obuv. Určite pri ňom presedíte nejednu hodinku.

 

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu