Teleskop Sky-Watcher Horizont 150/750 AZ4
Teleskop SkyWatcher Horizont 150/750 AZ4 refraktor OTA s hľadáčikom 9x50, tubusové krúžky, 25mm a 10mm okuláre, 2" vstup. Tubus je umiestnený na AZ-4 jednoramennej alt-azimutálnej montáži na hliníkovom statíve s držiakom pre teleskop celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Ihneď na prevádzke |
| UPS Kuriérska preprava: | 14.5. u Vás |
| Slovenská pošta: | Piatok 15.5. u Vás |
Popis výrobku
Rad teleskopov SkyWatcher Horizont je určený pre začínajúcich pozorovateľov, ktorí očakávajú od svojho prvého teleskopu väčšiu univerzálnosť a hlavne jednoduchosť.
Presne toto ponúkajú modely Horizont 70, Horizont 80 a Horizont 90, Horizont 102 a 120mm na pevnej hliníkovej montáži AZ3, a Horizont 150 na pevnej hliníkovej montáži AZ4. S týmto radom teleskopov budete schopní pozorovať Mesiac, krátery na Mesiaci, nájdete jednotlivé planéty na oblohe.
Tieto modely majú využitie aj počas denného pozorovania, môžete si ich zobrať na výlet do prírody a pozorovať na veľké vzdialenosti prírodu, ľudí, zver a iné. Aj týmto spôsobom je možné využiť teleskopy AZ4.
Refrakčný teleskop Sky-Watcher 150/750 az4 je vyššou alternatívou teleskopu 120/600 az3. Objektív je Fraunhoferovho typu s 2 prvkami. Je plne pokrytý viacerými vrstvami a poskytuje vynikajúce zobrazenie bez skreslenia. Zaostrovač s ozubeným kolesom a pastorkom je vyrobený z kovu a je vhodný aj pre 2" okuláre a príslušenstvo (voliteľné).
Pri 20-násobnom zväčšení je zorné pole veľké, viac ako 3,5 stupňa a je ideálne na pozorovanie vybraných skupín astronomických objektov ( napr. Pelikán, Andromeda- alebo závojová hmlovina). Teleskop je ideálny aj na pozorovanie veľkých aj slabých objektov. Je možné ho použiť na pozorovanie mesiacov a planét v rozsahu zväčšenia 18-180x.
Montáž AZ4 poskytuje flexibilitu, ktorú možno očakávať od azimutálnej montáže a je ideálna pre astronomické aj denné použitie.
Ľahko sa prenáša, nie sú potrebné žiadne protizávažia a svojou robustnosťou poskytne požadovanú stabilitu.
Namontovaný tubus sa dá jednoduchým spôsobom vyvážiť.
Flexibilné rukoväte je možné odstrániť a znova pripevniť na druhú stranu, čo znamená, že držiak montáže sa dá použiť pre refrakčné aj zrkadlové ďalekohľady.
Rameno je naklonené o 45 stupňov, čo umožňuje pozorovať objekty okolo zenitu aj prístrojmi s priemerom až 180 mm.
Ďalšie okuláre možno použiť na pokrytie celého rozsahu zväčšenia spolu s adekvátnym mesačným filtrom. S výberom príslušenstva vám radi poradíme.
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Pre začiatočníkov | Pre pokročilých |
|---|---|
| Konštrukcia: | Šošovkové |
| Priemer objektívu: | 150 mm |
| Typ montáže: | Azimutálna montáž (AZ) |
| Ohnisková vzdialenosť: | 750 |
| Okuláre: | 25mm a 10mm |
| Hladáčik: | 9x50 SpringLoad |
| Svetlosť: | f/5 |
| Rozsah zväčšenia: | 18-180x |
| Okulárový výťah: | 2" , s redukciou na 1,25 " |
| Hmotnosť: | 15.00 kg |
| Záruka: | 24 mesiacov |
Odporúčané príslušenstvo
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
