Teleskop Sky-Watcher Horizont 150/750 AZ4

Novinka

Teleskop SkyWatcher Horizont 150/750 AZ4 refraktor OTA s hľadáčikom 9x50, tubusové krúžky, 25mm a 10mm okuláre, 2" hviezdicová uhlopriečka. Tubus je umiestnený na AZ-4 jednoramennej alt-azimutálnej montáži na hliníkovom statíve s držiakom pozorovacieho ďalekohľadu. celý popis

Kód produktu: SWR1507az4
Výrobca: Sky-Watcher
Doprava za 1 €
990 €
3-8 dní
Osobný odber v Trenčíne: Za 3-8 dní u Vás
UPS Kuriérska preprava: Za 3-8 dní u Vás
Slovenská pošta: Za 3-8 dní u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Rad teleskopov SkyWatcher Horizont je určený pre začínajúcich pozorovateľov, ktorí očakávajú od svojho prvého teleskopu väčšiu univerzálnosť a hlavne jednoduchosť. Presne toto ponúkajú modely Horizont 70, Horizont 80 a Horizont 90, Horizont 102 a 120mm na pevnej hliníkovej montáži AZ3, a Horizont 150 na pevnej hliníkovej montáži AZ4. S týmto radom teleskopov budete schopní pozorovať Mesiac, krátery na Mesiaci, nájdete jednotlivé planéty na oblohe. 

Tieto modely majú využitie aj počas denného pozorovania, môžete si ich zobrať na výlet do prírody a pozorovať na veľké vzdialenosti  prírodu, ľudí, zver a iné. Aj týmto spôsobom je možné využiť teleskopy na azimutálnej montáži AZ3 a AZ4, ktorá sa svojou konštrukciou podobá na klasický fotografický statív.

Refrakčný teleskop Sky-Watcher 150/750 az4 je vyššou alternatívou teleskopu 120/600 az3. Objektív je Fraunhoferovho typu s 2 prvkami. Je plne pokrytý viacerými vrstvami a poskytuje vynikajúce zobrazenie bez skreslenia. Zaostrovač s ozubeným kolesom a pastorkom je vyrobený z kovu a je vhodný pre 2" okuláre a príslušenstvo (voliteľné).

Pri 20-násobnom zväčšení je zorné pole veľké, viac ako 3,5 stupňa a je ideálne na pozorovanie vybraných skupín ( napr. Pelican, Andromeda- alebo Veil-hmlovina). Teleskop je ideálny aj na pozorovanie veľkých a slabých objektov. Je možné ho použiť na pozorovanie mesiacov a planét v rozsahu zväčšenia 20-180x.

Montáž AZ4 poskytuje flexibilitu, ktorú možno očakávať od azimutálnej montáže a je ideálna pre astronomické aj denné použitie. Ľahko sa prenáša, nie sú potrebné žiadne protizávažia a je svojou robustnosťou poskytne požadovanú stabilitu. Namontovaný tubus sa dá jednoducho vyvážiť.

Flexibilné rukoväte je možné odstrániť a znova pripevniť na druhú stranu, čo znamená, že držiak sa dá  použiť pre refrakčné aj zrkadlové ďalekohľady. Rameno je naklonené o 45 stupňov, čo umožňuje pozorovať objekty okolo zenitu aj prístrojmi s priemerom až 180 mm.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 150 mm
Cena: 0
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Ohnisková vzdialenosť: 750
Okuláre: 25mm a 10mm
Hladáčik: 9x50 SpringLoad
Rozsah zväčšenia: 18-180x
Hmotnosť: 7.00 kg
Záruka: 24 mesiacov

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu