Teleskop Sky-Watcher DOBSON 8" Flex GoTo

Zrkadlový teleskop na Dobson montáži so zasúvacou konštrukciou tubusu, ľahšie prenosný, zrkadlo priemeru 203mm, ohnisko 1200mm, hľadáčik 9x50. celý popis

Kód produktu: SWD200goto
Výrobca: Sky-Watcher
1 254 €
3-8 dní
Osobný odber v Trenčíne: Za 3-8 dní u Vás
UPS Kuriérska preprava: Za 3-8 dní u Vás
Slovenská pošta: Za 3-8 dní u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ak hľadáte teleskop s najlepším pomerom cena/výkon, tak jednoznačne najlepšou voľbou pre Vás je teleskop na montáži dobson. Teleskopy SkyWatcher Dobson 6", 8", 10", 12" a 14" sa vďaka svojej jednoduchej montáži, ľahkému používania a vynikajúcej svetelnosti stali jedny z najlepších modelov na trhu. Sú rozdielne iba vo veľkosti zrkadla,  od 153mm (6") po 350mm (14") a mohutnosti montáže, ktorá závislá od veľkosti zrkadla.

 
Teleskop Sky-Watcher Dobson 8" Flex GoTo je osadený 203mm zrkadlom a tubus má 1200mm dlhé ohnisko. Tieto parametre umožnia pozorovať s týmto teleskopom detaily mesiaca a detaily jednotlivých planét. Hviezdokopy s ním rozlíšite na jednotlivé hviezdy, samozrejmosťou je pozorovanie galaxií. V balení je hľadáčik 9x50, a 2 okuláre Bárium 25mm (48x) a 10mm (120x).
 
Prečo montáž Dobson

  • Ľahké ovládanie a používanie
  • Nízka cena a vynikajúca stabilita

Azimutálna montáž typu Dobson Flex Tube má vynikajúcu stabilitu, ľahké ovládanie s možnosťou nastaviť ďalekohľad na akýkoľvek objekt v priebehu niekoľkých sekúnd. Teleskop na Dobson montáži je veľmi ľahko rozoberateľný bez skrutkovania a zložitej demontáže. Jedným pohybom rozložíme celý teleskop na 2 kusy, na montáž a tubus. Vďaka tomuto je takýto teleskop aj ľahko prenosný, či už v rukách alebo v kufri auta. Teleskopy na montáži Dobson sú vďaka ľahkej a lacnej výrobe montáže najlepšou možnosťou z pohľadu cena/výkon. Sú vhodné hlavne na pozorovanie, nie až tak na fotografovanie.
Výhodou montáže Flex Tube je oproti klasickej Dobson montáže, že má zasúvací tubus, vďaka čomu je táto montáž mimoriadne skladná a ľahko prenosná. Za zmienku stojí, že zasúvanie a vysúvanie spravíte bez akéhokoľvek nástroja, alebo náradia.
 
Montáž je motorizovaná a umožňuje automatickú navigáciu za veľkým množstvom objektov. V pamäti je zaznamenaných takmer 43 000 objektov.
 
 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre pokročilých
Konštrukcia: Zrkadlové | Dobson
Priemer objektívu: 203 mm
Typ montáže: Montáž Dobson | Azimutálna GoTo montáž (AZGT)
Ohnisková vzdialenosť: 1200 mm
Okuláre: Bárium 1.25" F=25mm, Bárium 1.25" F=10mm
Hladáčik: 9x50
Svetlosť: f/5.9
Okulárový výťah: Crayford 2"
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • dostatočný priemer zrkadla pre Deep-sky objekty
  • na kratšie vzdialenosti ešte stále prenosný
  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania
  • skladací tubus šetrí skladovacie miesto - napr. v aute pri prevoze
  • motorizovaná azimutálna montáž
  • príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Ďalekohľad vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac a niektoré dvojhviezdy) ako aj dostatočného množstva Deep-sky objektov. Motorizovaná montáž je výborné zvýšenie pozorovateľského komfortu.

 

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu