Teleskop Omegon 150/750 EQ-3

Skladom Top

Ďalekohľad Omegon 150/750 EQ-3 je ideálny pre začiatočníkov v astronómii. Je vybavený dobrou svetelnou optikou a veľmi stabilnou montážou. celý popis

Kód produktu: 13764
Výrobca: Omegon
Doprava za 1 €
339 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: zajtra u Vás
Slovenská pošta: Utorok 16.7. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ďalekohľad je ideálny pre začiatočníkov v astronómii. Je vybavený dobrou optikou a veľmi stabilnou montážou. Ďalekohľad s veľkým množstvom svetla môže ukázať veľa detailov v sledovaných objektoch.  Je možnosť pozorovať guľové hviezdokopy  ako je M13 alebo M92, mnoho galaxií,  hmloviny. Tiež planéty môžu odhaliť niektoré zo svojich tajomstiev. Napríklad môžete pozorovať a sledovať pásy Jupitera s Veľkou červenou škvrnou. Tiene vrhané od väčších mesiacov Jupitera je tiež vidieť s objektívom 150mm. Môžete dokonca začať s astrofotografiou a urobiť si prvé fotky - napríklad Mesiaca. Ak potrebujete rýchly a kompaktný ďalekohľad, potom táto veľkosť ďalekohľadu je presne to pravé čo potrebujete.
 
Teleskop poskytuje tieto výhody. Je to teleskop s vysokým rozlíšením s 150mm objektívom. Má zaostrovanie s veľkým rozsahom zamerania a upínacím priemerom 1.25". Disponuje hľadáčikom 6x30. Má nastavovacie skrutky pre sekundárne a hlavné zrkadlá. Ďalej má kompaktnú dĺžku 66cm a vonkajší priemer tubusu 185mm.
Súčasťou dodávky je aj 25mm Plossl okulár poskytujúci 30x zväčšenie, 6,5mm Plossl okulár s 115x zväčšením, hľadáčik 6x30, 2x Barlow šošovka pre zdvojnásobenie zväčšenia okuláru.
 
Paralaktická montáž EQ 3 umožňuje presné sledovanie pozorovaného objektu. Správnu polárnu výšku a zemepisnú šírku je možné nastaviť pre každé pozorovanie. Pomalé a jemné ovládanie pohybu pre osi RA a DEC pri pozorovaní. Protizávažie zaisťuje presnú protiváhu optiky. EQ - 3 montáž poskytuje pevný základ pre väčšinu malej a stredne veľkej optiky a je vynikajúca pre fascinujúce výlety po nočnej oblohe. Hnacie motorčeky sú k dispozícii pre automatické vedenie EQ - 3 - to umožňuje prvé pokusy o astrofotografiu. Hliníkový statív je rozšíriteľný a možno ho nastaviť do výšky od 71 cm do 121 cm. Odkladacia priehradka poskytuje miesto pre okuláre a ďalšie príslušenstvo.
Tento ďalekohľad je vhodný aj pre vysoko kontrastné planetárne pozorovanie.
 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Zrkadlové
Priemer objektívu: 150 mm
Cena: 0
Typ montáže: Paralaktická (equatoriálna) montáž (EQ)
Ohnisková vzdialenosť: 750 mm
Okuláre: Plossl 1.25" F=25mm, Plosll 1.25" F=6.5mm
Barlow šošovka: 2x
Hladáčik: 6x30
Svetlosť: f/5
Hmotnosť: 0.00 kg
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • vďaka zrkadlovému objektívu neexistuje farebná chyba objektívu
  • vhodný na kratší transport
  • príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Ďalekohľad je vhodný pre mierne skúsených pozorovateľov. Je vhodný pre vizuálne pozorovanie aj jednoduchú astrofotografiu - je to celkom všestranný a šikovný ďalekohľad.

 

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu