Teleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZ

Novinka

Teleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZ je ideálny pre amatérskych pozorovateľov hviezd. Dá sa nim pozorovať celý rad objektov v slnečnej sústave i za jej hranicami. celý popis

Kód produktu: 27644
Výrobca: Levenhuk
Tovar už nie je dostupný

Ospravedlňujeme sa, ale tovar už nie je dostupné v našom sortimente z dôvodu ukončenia výroby. Prosím zvoľte inú alternatívu. Ďakujeme.

Popis výrobku

Newtonovská optická konštrukcia tohto zrkadlového teleskopu je jednou z najstarších a najobľúbenejších optických konštrukcií. Tento teleskop je ideálnou voľbou pre amatérskych pozorovateľov hviezd, ktorí sa vydávajú na svoju prvú výpravu za záhadami vesmíru. Teleskop sa veľmi ľahko nastavuje aj používa, a napriek tomu ponúka veľmi kvalitný obraz pozorovaných objektov, a čo je dôležité,  za veľmi rozumnú cenu. Optická konštrukcia teleskopu eliminuje chromatickú aberáciu, ktorá je bežná u väčšiny šošovkových ďalekohľadov, čo vidno najmä pri pozorovaní jasnejších objektov . Sada tohto teleskopu obsahuje všetko, čo budete potrebovať k začatiu svojich pozorovaní. Primárne zrkadlo s priemerom 76 mm zachytí až 100 krát viac svetla ako samotné oko a je schopné zobraziť vám radu objektov v slnečnej sústave i za jej hranicami. Mesačné krátery a more, fázy Venuše, planetárny disk Jupitera a štyri z jeho mesiacov, Saturnove prstence, Titán, dvojhviezdy a hviezdokopy a dokonca aj jasné hmloviny a galaxie.
Zrkadlá teleskopu majú špeciálnu ochrannú vrstvu zaisťujúcu dlhú životnosť prístroja. Odolný a ľahký optický tubus je pripevnený k azimutálnej montáži s intuitívnymi manuálnymi ovládacími prvkami. Statív je výškovo nastaviteľný. Optický hľadáčik so zväčšením 6x vám umožňuje jednoduchú navigáciu k požadovanému nebeskému telesu a vycentrovanie jeho obrazu. Sada teleskopu obsahuje dva okuláre s ohniskovou vzdialenosťou 10mm a 25mm a zorným poľom 52 °. Po nasadení na optický tubus ponúkajú tieto okuláre zväčšenie 70x a 28x. Sklenené šošovky na oboch okulároch sú pokryté niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou zvyšujúcou jasnosť a ostrosť výsledného obrazu. Jednorýchlostný okulárový výťah s okulárovou šachtou o priemere 1,25 " umožňuje použitie najrôznejšieho príslušenstva, ktoré je dnes na trhu k dispozícii. V kombinácii s týmto teleskopom môžete použiť aj iné okuláre, takže celá zostava potom môže ponúknuť ešte vyššie zväčšenie (nezabúdajte ale na to, že najvyššie praktické zväčšenie tohto teleskopu je 150x ). Teleskop bol navrhnutý pre pozorovateľov hviezd, ktorí hľadajú ľahký a ľahko použiteľný prístroj pre optické pozorovanie. Schopnosťami a rozšíriteľnými sadami teleskopov Skyline budú určite potešení amatérski astronómovia.

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre deti
Konštrukcia: Zrkadlové
Priemer objektívu: 76 mm
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Ohnisková vzdialenosť: 700 mm
Okuláre: Super 1.25" F=25mm, Super 1.25" F=10mm
Svetlosť: f/9.2
Okulárový výťah: Hrebeňový
Hmotnosť: 1.76 kg
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • nulová farebná chyba objektívu, kedže je to zrkadlový ďalekohľad
  • vhodný na transport
  • vhodný aj pre denné pozorovanie (vzdialené objekty, vtáky, vysielače, lietadlá,...)
  • nie je príliš vhodný pre slabšie deep-sky objekty
  • nevhodný pre astronomickú fotografiu

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Je vhodný predovšetkým pre začiatočníkov, deti a príležitostné pozorovanie planét a Mesiaca.

 

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac jako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu