Teleskop Bresser POLLUX 150/1400/EQ-3

Skladom

Bresser Pollux 150/1400 je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton so zabudovanou Barlow 2x šošovkou a guľovým zrkadlom na rovníkovej montáži EQ-3. Dlhé ohnisko a relatívne veľká apertúra je vhodná na pozorovanie širokej škály nebeských objektov. celý popis

Kód produktu: 4690900
Výrobca: Bresser
Doprava zadarmo
359 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Piatok 10.12. u Vás
Slovenská pošta: Pondelok 13.12. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Bresser Pollux 150/1400 je katadioptrický hvezdársky ďalekohľad typu Newton so zabudovanou Barlow šošovkou na rovníkovej montáži EQ-3. Dlhé ohnisko a relatívne veľká apertúra je vhodná na pozorovanie širokej škály nebeských objektov - hmlovín, galaxií, hviezdokôp, dvojhviezd, planét, Mesiaca. Ďalekohľad je vybavený dvomi okulármi typu Plossl s ohniskom 4mm a 20mm. Okulárový výťah je použiteľný s akýmikoľvek okulármi s vonkajším priemerom 31,7mm (1,25"). Disponuje LED hľadáčikom. Rovníková montáž EQ-3 s presnými prevodmi a jemnými posuvmi v oboch osiach je možné veľmi dobre využiť pri sledovaní objektov pri ich zdánlivom pohybe po nočnej oblohe spôsobenej rotáciou Zeme. Najmä pri pozorovaní s veľkým zväčšením sa objekty pomerne rýchlo dostávajú mimo zorného poľa. Avšak vďaka správne nastavenej rovníkovej montáži, ktorej os je rovnobežná s osou Zeme, stačí na udržiavanie tohto objektu v zornom poli okuláru otáčať montážou len v jednom smere. Teleskop je postavený na stabilnom hliníkovom statíve. Balenie obsahuje: tubus s optikou, 2ks okuláre, Barlow 3x šošovka,  hliníkový statív, montáž EQ-3, LED hľadáčik, slnečný filter. Je možné dokúpiť voliteľný elektronický okulár s farebným snímačom, ktorý prenesie pozorovaný obraz v teleskope na obrazovku počítača. V balení s elektronickým okulárom aj softvér Stellarium pre zachytenie fotosnímkov a krátkych videosekvencií a tiež ich úpravu. V balení je aj smartfon foto adaptér (používa sa na afokálne foto s mobilom - cez okulár) a tácka na príslušenstvo. 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Zrkadlové
Priemer objektívu: 150 mm
Typ montáže: Paralaktická (equatoriálna) montáž (EQ)
Ohnisková vzdialenosť: 1400 mm
Okuláre: Plossl 1.25" F=20mm, Plosll 1.25" F=4mm
Barlow šošovka: 3x
Hladáčik: Red Dot Finder
Svetlosť: f/9.3
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania jasnejších objektov
  • slnečný filter v základnej výbave
  • paralaktická montáž

  • kvalitné okuláre
  • nižšia svetelnosť - umožní pozorovať jasnejšie deep-sky objekty.

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Zaujímavý ďalekohľad vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac, niektoré dvojhviezdy a jasnejšie kométy). Dodávaný slnečný filter umožňuje aj pozorovanie Slnka - vždy si ale treba skontrolovať celistvosť filtra.

 

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu