Monokulár FOMEI FOREMAN 20-60x85 ED lomený
Monokulár FOMEI FOREMAN 20-60x85 ED lomený predstavuje výkonnú optiku vybavenú ED sklami. Odolné magnéziové telo monokuláru. Dvojité ostrenie, uhlový okulár, plnené suchým dusíkom. Extra svetelný objektív, výnimočná hranová ostrosť a rozlíšenie obrazu. celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Za 3-8 dní u Vás |
| UPS Kuriérska preprava: | Za 3-8 dní u Vás |
| Slovenská pošta: | Za 3-8 dní u Vás |
Popis výrobku
Pozorovací monokulár FOMEI FOREMAN ED lomený 20-60x85 je vybavený ED sklami s minimálnym rozptylom svetla. Prináša ostrý kontrastný obraz aj skvelý komfort pozorovania vďaka veľkému objektívu a hranolom s vysokou priepustnosťou.
Modelová varianta 20-60x85 FOREMAN ED (A) "angled" je vybavená uhlovým okulárom. Jeho výhoda pre pozorovateľa spočíva najmä pri upnutí / usadení monokuláru. V tomto prípade je možné použiť relatívne nízky statív alebo stojan a v krajnom prípade možné položiť monokulár na stôl. Najlepšie uplatnenie nájde variant s uhlovým okulárom v ornitológii alebo pri pozorovaní nočnej oblohy. Vďaka lomenému hranolu sa pozorovateľ nemusí zakláňať a pozorovanie vtáctva v korunách stromov je tak ďaleko komfortnejšie.
Robustné telo s 85 mm objektívom
Výrazným benefitom modelu 20-60x85 FOREMAN ED je telo vyrobené z magnézia. Jedná sa o ľahkú, avšak veľmi odolnú zliatinu, ktorá ďalekohľadu poskytuje vyššiu odolnosť pri použití v teréne. Hlavná výhoda tejto modelovej rady spočíva v antireflexných vrstvách SMC s vysokou svetelnou priepustnosťou. Kombinácia veľkého objektívu, SMC vrstiev a komponentov z ED skla zaručuje monokuláru FOREMAN výnimočné pozorovacie schopnosti.
Precízne zaostrovanie
Výbava monokuláru zahrňuje tiež funkciu "dual focusing", teda funkciu dvojitého ostrenia. Hlavná výhoda spočíva v kombinácii rýchleho - hrubého ostrenia a pomalšieho - jemného doostrenia. Táto funkcia je neoceniteľným pomocníkom najmä pri pozorovaní na veľké vzdialenosti, kedy je potrebné precízne zaostrenie. Náročný pozorovateľ ocení vysokú hranovú ostrosť a rozlíšenie optickej sústavy v ornitológii, poľovníctve alebo na športovej strelnici.
Odolné telo + ochranné púzdro
Vodeodolné telo plnené suchým dusíkom umožňuje použitie monokuláru za akéhokoľvek počasia. Monokulár sa dodáva v ochrannom púzdre.
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Lomený okulár |
|---|---|
| Zväčšenie: | Zoom |
| Priemer objektívu: | 85 mm |
| Maximálne zväčšenie: | 20-60x x |
| Zorný uhol: | 1,1-2,1° |
| Zorné pole v 1 000 m: | 20-36m |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť: | 5,5-6,0 m |
| Sklo hranolu: | BaK4 |
| Statívový závit: | áno |
| Antireflexná úprava šošoviek: | SMC |
| Vodotesný: | Áno |
| Plnený dusíkom: | áno |
| Rozmery: | 430 mm dĺžka |
| Hmotnosť: | 1.98 kg |
| Záruka: | 60 mesiacov |
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
