Menu
dalekohlad

Parametre produktov

Ďalekohľad Yukon Point 8x42

Ďalekohľad Yukon Point 8x42Ďalekohľad Yukon Point 8x42
Kód tovaru: 71502601
Výrobca Yukon

Ďalekohľad Yukon Point 8x42 je výborným spoločníkom pre poznávanie krás prírody, výprav na dobrodružné cesty apod. Má široké zorné pole, kompaktnú veľkosť, je ľahký a príjemný do ruky.
Cena s DPH157 €
Cena bez DPH131 €

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v TrenčínePondelok 16.12 Prepravnou spoločnosť UPS:Utorok 17.12 Slovenskou poštou:Streda 18.12
Preloader
Ďalekohľad Yukon Point 8x42 je konštruovaný s použitím modernej optickej sústavy Roof. Vyznačuje sa lineárnym tvarom s kompaktnou dĺžkou a šírkou. Obraz zachováva svetlosť , kontrast a ostrosť i za nepriaznivých svetelných podmienok . Ďalšou vlastnosťou optickej sústavy ďalekohľadu Point je zobrazenie bez geometrickej transformácie obrazu a tiež s tým súvisiace zachovanie ostrosti obrazu v krajoch zorného poľa . Antireflexné vrstvy ďalekohľadu a potláčaná farebná vada minimálne ovplyvňujú farebné podanie obrazu a zachovávajú farebné podanie naturálnym a prirodzeným .
Konštrukcia telesa ďalekohľadu je kovová a potiahnutá gumou, tlmiaca menšie nárazy a chrániaca teleso pred dažďom apod.. Povrch gumy je zdrsnený a umožňuje príjemné a isté držanie ďalekohľadu. Ďalekohľad je utesnený ( vysoký stupeň vodeodolnosti - certifikácia IPX7 ) a napustený dusíkom zamedzujúcim vnútornému oroseniu pri prenesení ďalekohľadu z mrazu na teplo.
Ďalekohľad je výborným spoločníkom pre poznávanie kras prírody, výprav na dobrodružné cesty a pod.. Má široké zorné pole , kompaktnú veľkosť, je ľahký a príjemný do ruky. Zväčšenie ďalekohľadu je optimálne k dlhému pozorovaniu ďalekohľadom z ruky .
Ďalekohľad má rad nových konštrukčných riešení zvyšujúcich jeho užívateľskú hodnotu a komfort pri použití. Ako jediný ďalekohľad na svete ďalekohľad Point má konštrukciu výklopných krytiek objektívu s magnetickou fixáciou. V zatvorenej polohe  krytky zakrývajú objektívy a chránia ich pred nečistotou . Krytky sú pevne spojené s telesom ďalekohľadu, takže nikdy sa nestratia a v otvorenej polohe priliehajú k jeho telesu a ich poloha je zaistená magnetmi .

 
 

Technické parametre:
 

Zväčšenie : 8x
Priemer objektívu : 42 mm
Zorný uhol : 7,4 °
Zorné pole : 130 m/1000m
Očný reliéf : 21mm
Priemer výstupnej pupily : 5,25 mm
Stmievací faktor : 18,3
Dioptrická korekcia : -5 / +5 dioptrie
Najkratšia ostriaca vzdialenosť : 1,3 m
Plnenie dusíkom : áno
Vodeodolnosť : IPX7
Prevádzkové teploty : -30 ... +40 ° C
Rozmery : 178x128x58mm
Hmotnosť : 0,64 kg
Záruka: 120 mesiacov
Ďalekohľady
≤7x
Priama (Roof)
41-49mm

Posledné zobrazené produkty

Ďalekohľad Yukon Point 8x42


Ďalekohľad Yukon Point 8x42

Ďalekohľad Yukon Point 8x42 je výborným spoločníkom pre poznávanie krás prírody, výprav na dobrodružné cesty apod. Má široké ...


Cena s DPH157 €
Cena bez DPH131 €

3-8 dni