Menu
dalekohlad

Parametre produktov

Ďalekohľad Fomei Foreman 8x56

Kód tovaru: OY2712
Výrobca Fomei

Exkluzívny model ďalekohľadu Fomei Foreman 8x56 vyrobený z veľmi kvalitných materiálov. Vhodný aj na nočné videnie. Využiteľný na nočné pozorovanie zveri, oblohy apod. Je plnený suchým dusíkom proti zahmlievaniu, vodeodolný a nárazuvzdorný.
Cena s DPH352 €
Cena bez DPH293 €

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader

Exkluzívny model loveckého ďalekohľadu Fomei Foreman 8x56 je vyrobený z materiálov najvyšších kvalitatívnych parametrov. Všetky šošovky objektívov i okulárov ďalekohľadu sú opatrené špeciálnymi antiodraznými vrstvami HTC ( High Transmission Coating ). Hranoly ďalekohľadu sú potiahnuté povlakom DEC ( Dia - Electrical Coating ). Kombinácia povlakov HTC / DEC zaisťuje maximálnu celkovú priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovou ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. To umožňuje používať ďalekohľady aj pre tzv nočné videnie. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využívajúceho " zvyškového svetla " sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy apod.. Tam kde ľudské oko vidí už iba čierny tieň, sú pri pozorovaní týmto ďalekohľadom viditeľné aj detaily. Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje jeho oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť. Ďalekohľad vďaka svojej robustnej konštrukcii sa tiež radí medzi nárazuvzdorné ďalekohľady. Svetelný priemer objektívov ďalekohľadu 56mm v kombinácii s 8x zväčšením ponúkajú skvelé optické vlastnosti s maximálnou svetelnosťou a hranovou ostrosťou obrazu aj pri veľmi zlých svetelných podmienkach.

Každý sklenený element optickej sústavy ďalekohľadu FOMEI je opatrený špeciálnym mnohovrstvým povlakom , ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť ďalekohľadu. Na vrchole ponuky povrchových úprav sa nachádza HTC (High trasmissione Coating - pre úpravu šošoviek) a DEC ( Dielectric Coating - pre úpravu hranolov ) . Tieto úpravy zabezpečujú až o 10 % menšia odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožní viac než 90 % priepustnosť svetla optikou ďalekohľadu. Ďalekohľady s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.

Názor experta

Poľovnícká klasika pre skutočných lovcov, ďalekohľad bez kompromisov.

Klady
  • exluzívny poľovnícky ďalekohľad
  • vodotesný a plnený dusíkom proti zahmlievaniu
  • vynikajúca sveteľnosť 
  • výsuvné očnice
Zápory
  • Nemá
Technické parametre:

Zväčšenie : 8 x
Priemer objektívu : 56 mm
Zorný uhol : 6,5 °
Zorné pole v 1000m : 114 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť : 2,5 m
Relatívna svetelnosť : 49
Optický výstup : 6,5 mm
Sklo hranolu : BaK4
Úprava šošoviek : DEC / HTC
Dioptrická korekcia : ± 4 dpt
Statívový závit : áno
Šírka : 145 mm
Dĺžka : 185 mm
Hmotnosť : 1090 g
Záruka: 60 mesiacov

Ďalekohľady
8x
Priama (Roof)
56-59mm

Posledné zobrazené produkty

Ďalekohľad Fomei Foreman 8x56


foreman 8x562

Exkluzívny model ďalekohľadu Fomei Foreman 8x56 vyrobený z veľmi kvalitných materiálov. Vhodný aj na nočné videnie. Využiteľný na ...


Cena s DPH352 €
Cena bez DPH293 €

3-8 dni