Ďaľekohľad Omegon 2x54 na pozorovanie hviezdneho poľa
Aké by to bolo vidieť stovky hviezd, celé súhvezdia a nebeské objekty? S týmto ďalekohľadom na pozorovanie hviezdneho poľa je to jednoduché. Nočnú nebo s hviezdami si vychutnáte v okamihu. Je to takmer ako keby ste sa pozerali na oblohu vlastnými očami, ale s oveľa väčším priblížením. celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Ihneď na prevádzke |
| UPS Kuriérska preprava: | 14.5. u Vás |
| Slovenská pošta: | Piatok 15.5. u Vás |
Popis výrobku
Aké by to bolo vidieť stovky hviezd, celé súhvezdia a nebeské objekty? S týmto ďalekohľadom na pozorovanie hviezdneho poľa je to jednoduché. Nočné nebo s hviezdami si vychutnáte v okamihu. Je to takmer ako keby ste sa pozerali na oblohu vlastnými očami, ale s oveľa väčším priblížením.
Iný vizuálny pocit
Super oko - žiadny iný popis to nevystihuje lepšie, pretože s iba 2-násobným zväčšením a objektívom s clonou 54 mm sa hviezdna obloha javí fantasticky blízko a pod tmavou nebom vidíte oveľa viac. Aj pri svetelnom znečistení v mestách je orientácia jednoduchšia.
Výhody v skratke
-
36-stupňový pohľad na oblohu: 5-krát väčšie zorné pole ako tradičné širokouhlé ďalekohľady
-
Objavte celé hviezdne polia a súhvezdia
-
Viac hviezd - približne o 1,5 magnitúdy hlbšie ako voľným okom
-
Vidieť slabé súhvezdia, dokonca aj z mesta
-
Výnimočne dobrá a jasná kvalita obrazu, vďaka ktorej je pozorovanie hviezd radosťou
Ostrá optika pre väčšie potešenie z pozorovania
Vďaka vylepšenej optike sa hviezdy javia jasnejšie a jasnejšie. A nádherne ploché zorné pole poskytuje znamenitý zážitok. Pozorovanie širokého lánu roztrúsených hviezd po oblohe je pastva pre oči.
Zvýšený vizuálny vnem – takmer nekonečný dosah
Vďaka 5-krát väčšiemu zornému poľu v porovnaní s tradičným širokouhlým ďalekohľadom (7 stupňov) môžete preskúmať veľkú oblasť oblohy. Vďaka 36-stupňovému zornému poľu oblohy môžete obdivovať rozsiahle hviezdne polia a pozorovať veľké súhvezdia, ktoré vyzerajú ako more žiariacich svetiel.
Kompaktný hviezdny ďalekohľad do každého vrecka
Jasná nočná obloha a žiadny prístroj so sebou? S týmto hviezdnym ďalekohľadom sa to nestane. Zmestí sa do každého vrecka a je taký kompaktný, že ho môžete mať vždy so sebou. Ako inak môžete využiť každú dostupnú chvíľu na pozorovanie?
Slabé padajúce hviezdy a jasné kométy vo vašom zábere
Pomocou tohto hviezdneho poľa ďalekohľadu môžete vidieť viac hviezd ako voľným okom. Niektorí pozorovatelia ich používajú na pozorovanie slabých meteorov v meteorických rojoch. Jasné kométy však tiež vyzerajú obzvlášť pôvabne.
Na športové podujatia, divadelné predstavenia a muzikály.
Nielen na astronómiu: Túto je možné použiť aj na podujatiach alebo predstaveniach. Ich nízke zväčšenie a kompaktný dizajn sú optimálne na zobrazenie väčšej časti javiska.
Zažite hviezdy kdekoľvek a kedykoľvek.
Ďalšie informácie:
-
Viacvrstvová povrchová úprava a začiernený okraj šošovky zabraňujú pred nežiadúcimi odleskom
-
Závit pre filtre s priemerom 56 mm
-
Zaostrovanie jedným okulárom pre pevné zaostrenie
-
Ochranné puzdro na prenášanie
-
Mikrovláknová handrička
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Cestovanie a šport | Astronómia | Vreckové |
|---|---|
| Priemer objektívu: | 54 mm |
| Maximálne zväčšenie: | 2 x |
| Zorné pole v 1 000 m: | 630 |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť: | 3 m |
| Priemer výstupnej pupily (mm): | 27 |
| Statívový závit: | áno |
| Dioptrická korekcia: | -5, +3,5 |
| Rozmery: | 58 x 140 x 50 |
| Hmotnosť: | 0.50 kg |
| Záruka: | 36 mesiacov |
Hodnotenie
Majiteľ obchodu, cestovateľ, turista a dlhoročný pozorovateľ prírodyNázor odborníka
Odporúčané príslušenstvo
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
