Ďalekohľad Fomei Foreman PRO XLD 12x56

Top

Ďalekohľad Fomei Foreman PRO XLD 12x56 patrí do novej generácie populárnych loveckých ďalekohľadov s priemerom objektívu 56mm. Tento model vyniká skvelou ergonómiou, svetelnosťou a veľkým 12 násobným zväčšením. celý popis

Kód produktu: OY2718
Výrobca: Fomei
Doprava za 1 €
491 €
3-8 dní
Osobný odber v Trenčíne: Za 3-8 dní u Vás
UPS Kuriérska preprava: Za 3-8 dní u Vás
Slovenská pošta: Za 3-8 dní u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ďalekohľad Fomei Foreman PRO XLD 12x56 je jedným z modelov novej generácie loveckých ďalekohľadov. Tento trieder je vyvinutý so zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za šera alebo v ťažkých svetelných podmienkach. Hlavným predpokladom pre vynikajúci svetelný výkon je objektív s priemerom 56mm a nové optické komponenty poskytujúce hranovú ostrosť až do krajov zorného poľa.

Tento model predstavuje novinku s objektívom 56mm, avšak trochu nezvyklým 12 násobným zväčšením. Ďalekohľad je odpoveďou pre všetkých, ktorí potrebujú veľké zväčšenie s minimálnym úbytkom svetla. Je to ideálny pomocník v poľovných revíroch s dlhými lúkami alebo vzdialenými protiľahlými kopcami.

Ďalekohľad je vyrábaný za použitia materiálov najvyšších kvalitatívnych parametrov. Všetky šošovky objektívov i okulárov ďalekohľadu sú opatrené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly ďalekohľadu sú ošetrené vrstvami DEC (Di-Electrical Coating). Kombinácia antireflexných vrstiev HTC / DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovou ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využívajú "zvyškové svetlo", sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy a pod. Tam, kde ľudské oko vidí už iba čierny tieň, sú pri pozorovaní týmto ďalekohľadom zrejmé aj detaily.

Využitie antireflexných vrstiev HTC a DEC zaisťuje menej ako 10% odraz svetla a umožňuje viac ako 90% priepustnosť svetla.

Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornému oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť (WATERPROOF). Robustná konštrukcia ďalekohľadov tejto rady a inovatívna ergonómia rozširuje široké možnosti využitia. Priemer vstupných šošoviek (objektívu) 56mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúkajú skvelé optické vlastnosti.

Balenie obsahuje okrem samotného ďalekohľadu aj toto príslušenstvo: krytky na okulár aj na objektív,  popruh, pevnú brašnu, mäkkú antistatickú utierku z mikrovlákna.

Technické parametre

Spôsob využitia: Poľovníctvo | Turistika, ornitológia
Konštrukcia: Priama (Roof)
Priemer objektívu: 56 mm
Zorný uhol: 5,3 °
Zorné pole v 1 000 m: 93 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 2,5 m
Priemer výstupnej pupily (mm): 4,7 mm
Sklo hranolu: BaK 4
Statívový závit: áno
Dioptrická korekcia: áno, +/- 4 dpt
Relatívna svetelnosť: 21,78
Antireflexná úprava šošoviek: áno, HTC/DEC
Vodotesný: Áno
Plnený dusíkom: áno
Rozmery: 143x187
Hmotnosť: 1.23 kg
Záruka: 60 mesiacov

Hodnotenie

  • veľké, neobvyklé zväčšenie
  • špeciálne antireflexné vrstvy HTC a DEC na šošovkách
  • skvelá ergonómia, robustné telo
  • nemá

Názor odborníka

Miroslav Jurik

Majiteľ obchodu, cestovateľ, turista a dlhoročný pozorovateľ prírody

Vynikajúci poľovnícky ďalekohľad s neobvykle veľkým zväčšením umožňuje pozorovanie veľkých detailov a dlhých vzdialeností.

Prečo nakúpiť optiku u nás

Viac ako 10 rokov skúseností Radi poradíme s výberom.
Výmena tovaru do 60 dní Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný i pozáručný servis Ponúkame iba overené produkty.
Veľké skladové zásoby Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru do 30 dní Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná predajňa v Trenčíne Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu