Ďalekohľad FOMEI 8-20x50 LEADER RZ ZOOM
Čierno pogumované ďalekohľady s variabilným zväčšením (zoom) sú vhodné najmä pre turistiku, šport alebo ornitológiu. ZOOM konštrukcia ďalekohľadu umožňuje pozorovateľovi variabilne si priblížiť pozorovaný objekt podľa potreby. celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Ihneď na prevádzke |
| UPS Kuriérska preprava: | 14.5. u Vás |
| Slovenská pošta: | Piatok 15.5. u Vás |
Popis výrobku
ZOOM konštrukcia ďalekohľadu umožňuje pozorovateľovi variabilne si priblížiť pozorovaný objekt podľa potreby.
Počas jasných nocí a s použitím statívu sa dajú zoomové ďalekohľady LEADER RZ použiť aj pri amatérskom pozorovaní oblohy a najmä Mesiaca.
Vhodné sú miesta vzdialené od miest a svetelného smogu.
Model 8-20x50 LEADER RZ je vďaka variabilnému zväčšeniu a 50mm objektívu vhodný pre turistiku a tiež na denné pozorovanie pre poľovníctvo.
Rozsah zväčšenia 8-20x je tiež ideálny pre milovníkov vtáctva a ornitológov.
V zoom rade ďalekohľadov LEADER RZ je pri výrobe hranola použité špeciálne viacpriepustné optické sklo BK7, šošovky K4 sú ošetrené viacnásobnou antireflexnou vrstvou (SMC - SuperMultiCoated).
Precízna, úplne plynulo sa pohybujúca mechanika ďalekohľadu umožňuje ostrenie tiež v rukaviciach.
Ďalekohľad je rovnako možné upnúť na statív pomocou statívového adaptéra.
Kovové trmene zaisťujú pevné spojenie a spoľahlivou súososť oboch tubusov. Osová rozteč okulárov je 58-73mm.
Súčasťou balenia je:
- púzdro
- popruh
- krytky objektívu a okulára
- čistiaca handrička
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Poľovníctvo | Turistika, ornitológia | Cestovanie a šport |
|---|---|
| Konštrukcia: | Klasická (Porro) |
| Zväčšenie: | Zoom |
| Priemer objektívu: | 50 mm |
| Maximálne zväčšenie: | 8-20 ZOOM x |
| Zorný uhol: | 4,7 (pri zväčšení 8x)° |
| Zorné pole v 1 000 m: | 82 m (pri zväčšení 8x) |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť: | 7 m |
| Priemer výstupnej pupily (mm): | 6,3mm |
| Sklo hranolu: | BK7 |
| Statívový závit: | áno |
| Dioptrická korekcia: | áno |
| Relatívna svetelnosť: | 39 |
| Antireflexná úprava šošoviek: | SMC, super multi coated |
| Rozmery: | šírka 190 mm x dĺžka 181 mm |
| Hmotnosť: | 0.89 kg |
| Záruka: | 36 mesiacov |
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
