Ďalekohľad FOMEI 10x42 FOREMAN APO
Model FOMEI 10x42 FOREMAN APO vyniká výnimočne ostrým a jasným obrazom, ktorý zachytáva všetky detaily s maximálnou presnosťou. celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Ihneď na prevádzke |
| UPS Kuriérska preprava: | 14.5. u Vás |
| Slovenská pošta: | Piatok 15.5. u Vás |
Popis výrobku
"Pozorovanie bez kompromisov"
Ďalekohľad FOMEI 10x42 FOREMAN APO
Nová generácia ďalekohľadov FOMEI FOREMAN APO je určená pre tých, ktorí nechcú robiť kompromisy. Ohromí vás neuveriteľnou detailnosťou, vernosťou farieb a robustnou ľahkou konštrukciou. Telo ďalekohľadu je vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá zaručuje maximálnu odolnosť a stabilitu, ako aj nízku hmotnosť (len 890 g)
Ďalekohľad je vhodný pre ornitológov, poľovníkov, turistov a milovníkov prírody
APO komponenty
Ďalekohľad FOMEI 10x42 FOREMAN APO je vybavený tretím členom optickej sústavy, ktorý minimalizuje chromatickú aberáciu (skreslenie farieb) pre tri vlnové dĺžky (RGB). Výsledkom je výnimočne ostrý a jasný obraz, ktorý zachytáva všetky detaily s maximálnou presnosťou. Vďaka apochromatickej konštrukcii sa môžete spoľahnúť na dokonale verné farby a realistické zobrazenie objektov.
Typickými prístrojmi s komponentmi APO sú preto špičkové mikroskopy, astroteleskopy alebo prémiové ďalekohľady.
Špičkové povrchové úpravy pre dokonalý obraz
Teleskop je vybavený kombináciou antireflexných vrstiev FBMC (Fully Broadband Multi-Coating), fázových a dielektrických vrstiev, ktoré zabezpečujú maximálne využitie svetla vstupujúceho do objektívu.
Táto kombinácia vrstiev poskytuje:
- jasný a ostrý obraz aj pri slabom osvetlení
- minimálne odlesky a skreslenie, čo oceníte pri pozorovaní počas slnečného dňa alebo pri nočnom pozorovaní hviezd
- priemerná priepustnosť svetla až 90 % a špičková priepustnosť až 92 %, čo znamená, že každý detail je ostrý a jasný
Ultraširoký uhol záberu
Vďaka uhlu zorného poľa 7,8° .. 136 m pri vzdialenosti 1000 m a "ultrapriamej optike" Vám tento ďalekohľad umožňuje pozorovať ostrý obraz od stredu až po samé okraje. Už žiadne rozmazané okraje - každý detail v zornom poli je dokonale vykreslený. Vďaka pokročilej technológii ostrenia je tento ultraširokouhlý ďalekohľad bez skreslenia ideálny na pozorovanie vtáctva divokej prírody alebo športových podujatí.
Robustné vodotesné telo
Telo ďalekohľadu je naplnené dusíkom, ktorý zaručuje vodotesnosť do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút a tiež odolnosť voči hmle. Či už vás zastihne dážď alebo navigácia v hmle, vaša viditeľnosť zostane neobmedzená.
Obsah balenia:
- ochranné kryty objektívov
- praktické puzdro na prenášanie
- čistiaci roztok a handrička na optiku
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Poľovníctvo | Turistika, ornitológia | Cestovanie a šport |
|---|---|
| Konštrukcia: | Priama (Roof) |
| Zväčšenie: | 10x |
| Priemer objektívu: | 42 mm |
| Maximálne zväčšenie: | 10 x |
| Zorný uhol: | 7,8 ° |
| Zorné pole v 1 000 m: | 136 |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť: | 2 m |
| Priemer výstupnej pupily (mm): | 4,2 |
| Sklo hranolu: | BaK 4, ED |
| Statívový závit: | Áno |
| Dioptrická korekcia: | +4 až -4 |
| Antireflexná úprava šošoviek: | Fully Broadband Multi-Coating - viacvrstvé povlakovanie |
| Vodotesný: | Áno |
| Plnený dusíkom: | áno |
| Rozmery: | 156x123x67 |
| Hmotnosť: | 0.89 kg |
| Záruka: | 60 mesiacov |
Odporúčané príslušenstvo
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk
