Ďalekohľad DDoptics SHG 8x42
Ďalekohľady série SHG (Super High Grade) od DDoptics kombinujú extrémne vysoké rozlíšenie obrazu s ostrými detailmi až po najvzdialenejší okraj zorného poľa. Rozptýlené svetlo a chromatické aberácie sú takmer úplne potlačené použitím zložitých procesov a materiálov najvyššej kvality. celý popis
| Osobný odber v Trenčíne: | Ihneď na prevádzke |
| UPS Kuriérska preprava: | 14.5. u Vás |
| Slovenská pošta: | Piatok 15.5. u Vás |
Popis výrobku
VYSOKÉ ROZLÍŠENIE
Ďalekohľady od DDoptics zo série SHG (Super High Grade) kombinujú extrémne vysoké rozlíšenie obrazu s ostrými detailmi až po najvzdialenejší okraj zorného poľa. Rozptýlené svetlo a chromatické aberácie sú takmer úplne potlačené použitím zložitých procesov a materiálov najvyššej kvality.
Ďalekohľad SHG ponúka najvyššiu možnú priepustnosť svetla až 93% (90%-91% nočná hodnota a 93% maximálna hodnota nameraná počas dňa), ako aj úplne nový vizuálny zážitok z brilantnosti farieb, kontrastu a jasu. Umožňuje to vyvinutý sklenený materiál FLK z Japonska, zrkadlový povlak hranolov s dielektrikom a novovyvinutá optická vrstva. Okuláre Field Flatener znižujú skreslenie ďalekohľadu SHG takým spôsobom, že viditeľné skreslenie, dokonca aj na okrajoch, možno len ťažko vyvolať bez spustenia notoricky známeho efektu zemegule.
Veľkorysé široké zorné polia, (141,75 m) ostré až po okraje s takmer žiadnym skreslením. Okuláre na vyrovnávanie poľa posúvajú ohniská Petzvalovho zakrivenia poľa tak, aby ležali v rovnakej rovine.

VODOTESNÝ ĎALEKOHĽAD, BEZ ZAHMLIEVANIA S SO ZAOSTRENÍM OD 2m
Zaostrovanie na SHG 10x42 funguje cez skutočné vnútorné zaostrovanie. Objekt je možné jasne rozpoznať z rozsahu 2 m. Ostrenie binokuláru funguje aj v najväčšom daždi, ktorý ďalekohľad nijako neohrozí. Dusíková náplň zaisťuje, že SHG 10x42 je plne vodotesný a odolný voči zahmlievaniu.
Horčíková zliatina tela ďalekohľadu zabezpečuje jeho ľahkosť a robustnú odolnosť. Dodáva sa s puzdrom na ďalekohľad, popruhom na prenášanie Niggeloh a ochrannými krytkami na šošovku a okulár.
Technické parametre
| Spôsob využitia: | Turistika, ornitológia | Cestovanie a šport |
|---|---|
| Konštrukcia: | Priama (Roof) |
| Zväčšenie: | 8x |
| Priemer objektívu: | 42 mm |
| Maximálne zväčšenie: | 8 x |
| Zorný uhol: | 8,1 ° |
| Zorné pole v 1 000 m: | 141,75 |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť: | 2 m |
| Priemer výstupnej pupily (mm): | 5,25 |
| Sklo hranolu: | Schmidt Pechan |
| Dioptrická korekcia: | Áno +3 / - 3 |
| Antireflexná úprava šošoviek: | FFMC |
| Vodotesný: | Áno |
| Plnený dusíkom: | áno |
| Rozmery: | 150,5 / 126 / 59 |
| Hmotnosť: | 0.71 kg |
| Záruka: | 120 mesiacov |
Podobné produkty
Overené našimi
zákazníkmi
100% zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní.
Celkovo náš obchod získal 594 recenzií.
Prezrieť hodnotenie na Heureka.sk



